Osiagnięcia

Jak zwykle jesień jest bardzo aktywna sportowo, co ważne sprzyja temu pogoda. Nie inaczej jest w tym roku dla uczniów klas sportowych trenujących łucznictwo. Przygotowania rozpoczęli już uczestnicząc w obozie sportowym pod koniec wakacji, tam przygotowywali formę ogólną oraz łuczniczą. Na początku września w Żywcu braliśmy udział w Mistrzostwach Polski Młodzików w łucznictwie gdzie Kacper Gotkowski z kl. 8s zajął 11 miejsce indywidualnie na 221 startujących zawodników. Zofia Liszewska w tych samych zawodach była 36. W Ogólnopolskich Zawodach Młodzików i Dzieci "Złoty Liść Jesieni 2018" w Kielcach kończących sezon letni na torach otwartych nasi zawodnicy rywalizowali na dystansie 50m i 30m. Najwyższe miejsce zajął Kacper Gotkowski, była to 5 lokata. Ponadto uczniowie naszej szkoły brali udział w biegach przełajowych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. W śród nich znaleźli się uczniowie klas trenujących łucznictwo, którzy wystartowali w biegu finałowym. Byli to: Marianna Wirkowska, Zofia Liszewska, Karol Wencel i Kacper Gotkowski.

Przygotował

Robert Marcinkiewicz