Nasza szkoła

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m. st. Warszawie,  Oddział Promocji Zdrowia, w związku ze zbliżającym się w dniu 07.04.2018 rŚwiatowym Dniem Zdrowia, którego tematem przewodnim jest: Powszechna opieka zdrowotna: wszędzie i dla wszystkich zaś hasłem przewodnim jest „Zdrowie dla wszystkich”  (ang. Health for All), przesyła w załączeniu informacje na temat tegorocznej kampanii wraz z metryczką zwrotną do wykorzystania przez Państwa. Jak co roku Światowy Dzień Zdrowia jest okazją, do dyskusji na tematy dotyczące problemów zdrowotnych na świecie. Konieczność zapewnienia wszystkim ludziom dostępu do powszechnej opieki zdrowotnej na odpowiednim poziomie jest poważnym wyzwaniem dla  wielu krajów. Wszyscy i wszędzie mają prawo do korzystania ze świadczeń zdrowotnych bez jednoczesnego spychania na skraj ubóstwa. Niech Światowy Dzień Zdrowia będzie impulsem do podjęcia wysiłku zarówno przez przedstawicieli władz, mediów jak i osób prywatnych, pracowników organizacji społecznych i instytucji  opieki zdrowotnej, w celu polepszenia dostępu do świadczeń zdrowotnych.

Więcej informacji na: https://www.pssewawa.pl/index.php?c=getfile&id=758