Nasza szkoła

W świetlicy zerówkowej odbywają się cykliczne zajęcia matematyczne, podczas których dzieci uczą się między innymi podstaw kodowania, logicznego myślenia oraz umiejętności układania tangramów. Wśród wielu aktywności, nie mogło zabraknąć świętowania Dnia Kota, podczas którego poznaliśmy zwyczaje kotów, ich rasy, a także czytaliśmy wiersze o kociej tematyce. Na koniec wspólnie stworzyliśmy dekorację w postaci płotu z bajkowymi kotami.

Świetlica zerówkowa to także miejsce, w którym doskonalimy umiejętności plastyczne i manualne. Razem tworzyliśmy maski karnawałowe, uczyliśmy się szyć z filcu, projektowaliśmy własne kwiaty. Chętnie zabieramy naszą chustę animacyjną KLANZY do zbaw ruchowych, a od niedawna uczymy się grać w ping ponga.

Istotnym elementem spędzania czasu w świetlicy są zajęcia o bezpieczeństwie, które odbywają się w formie pogadanek, scenek, wspólnego czytania wierszy i opowiadań, np. „Jak paw przez jezdnię przechodził”, a także tworzenia prac plastycznych do zajęć. Od niedawna omawiamy również tematykę zdrowia. Mamy możliwość porozmawiania o zdrowym odżywianiu, właściwym dbaniu o higienę osobistą, odpowiednim ubiorze, czy też ważności uprawiania sportów dla naszego samopoczucia.