Nasza szkoła

W dniach 8 i 9 lutego gościliśmy w szkole bardzo ważne osoby - Babcie i Dziadków uczniów trzecich klas. Dzieci wraz z wychowawcami i katechetką Panią Izą przygotowały specjalnie dla nich program artystyczny. Klasa 3 f rozpoczęła występ piosenką 'Powróćmy jak za dawnych lat" ..... i cofnęliśmy się w czasie. Szkolny korytarz za sprawą słów i melodii piosenek, które były przebojami w czasach dzieciństwa naszych gości, a wyśpiewanych teraz przez trzecioklasistów zmienił się nie do poznania.

Przejechał po nim tabor cygański w kolorowych wozach, przebiegły roześmiane Filipinki, roztańczona Walentyna po raz kolejny udała się w podniebną podróż, wędrowcy zdobywali góry, chłopcy w kraciastych czapkach zapewniali, że Warszawa da się lubić, maturzyści z łezką w oku żegnali ukochanego profesora, zakochani przepisywali cudze wiersze i narażali się na ból brzucha, by przypodobać się dziewczynom marzącym o złotym pierścionku z niebieskim oczkiem… A nad tym wszystkim unosił się zapach cukrowej waty i piernikowych serc sprzedawanych na jarmarkach. Potem dzieci zaśpiewały piosenkę, która miała przypomnieć Babciom i Dziadkom jak to oni wyglądali i zachowywali się, gdy mieli tyle lat co teraz ich wnuki i zwrócić uwagę na ważny fakt, że wiek to tylko liczba. Na koniec, po tradycyjnym ‘Sto lat”, przyszedł czas na spotkania w klasach. Na gości czekał poczęstunek i przygotowane samodzielnie przez dzieci prezenty.