Klasa 4a z wychowawczynią Małgorzatą Chlapek oraz Panem Łukaszem Koneckim wybrała się na wycieczkę do Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych dla miasta Warszawy. Na ciekawych warsztatach prowadzonych przez pracowników ww. zakładu, ćwiczyliśmy prawidłową segregację śmieci, poznaliśmy, co oznacza recykling i dlaczego odzyskiwanie surowców wtórnych jest tak istotne dla środowiska naturalnego. Ponadto dowiedzieliśmy się, co dzieje się z odpadami, których nie można już poddać recyklingowi i dlaczego lepiej je spalać niż składować. Pracownicy wyjaśnili także, że obecnie proces spalania odpadów dzięki zastosowaniu specjalnych filtrów nie wpływa negatywnie na jakość powietrza. Po zajęciach zachęcamy wszystkich do (umiejętnej) segregacji odpadów, dla dobra naszej planety.