Nasza szkoła

Po dwuletniej  przerwie spowodowanej pandemią, zorganizowaliśmy w naszej szkole wybory do Samorządu Szkolnego. Zostały one poprzedzone kampanią wyborczą kandydatów oraz prezentacją ich programów na specjalnie zorganizowanych apelach. Wybory odbyły się 25 września na trzech długich przerwach. Łącznie swój głos oddało 312 uczniów, co dało 64% frekwencję. Do zarządu Samorządu Szkolnego weszło po jednej osobie z największą ilością głosów z każdego poziomu edukacyjnego. Dzięki temu, każdy rocznik ma swoich przedstawicieli w ww. strukturze. Skład gremium uzupełniło pięć dodatkowych uczniów, również z największą liczbą głosów.  Dodatkowo z powodu błędu na karcie do głosowania w skład Samorządu Szkolnego wszedł uczeń klasy Vs – Cyprian Dławichowski.  Poniżej przedstawiamy listę uczniów tworzących zarząd Samorządu wraz z liczbą otrzymanych głosów: 

 

Klasy IV:

Gustaw Baron  IVs -38 głosów          

Klasy V:

Maurycy Milewski  Vp/ł-28 głosów

Klasy VI: 

Lili Teodorowicz-19 głosów

Klasy VII:                                                                

Zosia Kupryjańczyk VIIs2 -37 głosów

Klasy VIII:

Anna Sadłowska VIIIP-117 głosy

Dodatkowo do Samorządu Szkolnego dostało się kolejnych 5 osób z największą ilością głosów:

Aleks Podgórski  VIIP-106 głosów

Nina Miler   VIIIC-17 głosów

Łucja Pawłowska VIIs2-16 głosów

Makary Lautsch   Va -16 głosów

Bartek Kusiak   VIs-16 głosów

Gratulujemy tym, którzy zostali wybrani do Samorządu. . Dziękujemy wszystkim tym, którzy mieli odwagę i chęci startować w wyborach.

Całą społeczność szkoły zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w pracach samorządu, ponieważ to Wy wszyscy tworzycie Samorząd Szkolny, a zarząd jest Waszym przedstawicielem w kontaktach z nauczycielami czy Dyrekcją Szkoły. Do nich także składajcie swoje propozycję oraz pomysły, które wpłyną pozytywnie na rozwój szkoły, przyjazny klimat, bezpieczeństwo czy twórczą pracę.

Podziękowania należą się także osobom, które pomagały przy przeprowadzeniu wyborów pracując w komisjach wyborczych oraz  tym,  które  liczyły oddane głosy. Samorząd szkolny zaczyna pracę, pierwszymi zadaniami będą: wybór przewodniczącego i vice przewodniczącego, organizacja głosowania na rzecznika praw ucznia oraz pomoc przy organizacji Dnia Edukacji Narodowej.

Opiekunowie Samorządu