Nasza szkoła

W czwartek przed feriami został zorganizowany Dzień Irański. Klasy 7A i 7C przygotowały wystawę, dzięki której dowiedzieliśmy się wiele ciekawego o kulturze, obyczajach, tradycjach oraz obowiązującym prawie w Iranie. Można było również poczytać o jednym z najznamienitszych perskich filozofów - Awicennie, czy pooglądać chusty irańskie. Nieodzownym elementem był poczęstunek dań z tego regionu świata. Wychowawczyni klasy 7C zaprosiła także na prelekcję o Iranie podróżnika i pedagoga pana Łukasza Zbroszczyka, który w swym wystąpieniu opowiedział i pokazał na prezentacji multimedialnej jak wyglądają: życie codzienne w Iranie, architektura miast, typowe krajobrazy czy... najsmaczniejsze potrawy.

Dziękujemy klasom 7A oraz 7C ich wychowawczyniom paniom: Beacie Snachowskiej i Annie Misce za znakomite przygotowanie tego dnia.