eTwinning jest społecznością zrzeszającą szkoły, nauczycieli i uczniów, którzy współpracują ze sobą wykorzystując platformę internetową. Dzięki niej można realizować różnorodne projekty edukacyjne online. Program ten funkcjonuje od 2005 roku i wspiera działania nauczycieli oraz uczniów z różnych krajów na świecie. Nasza szkoła uczestniczy w projekcie "Rund um den Tisch". Jest on skierowany do nauczycieli oraz uczniów klas 4-8. Jego główny cel to zachęcanie do nauki języka niemieckiego i poszerzenie słownictwa związanego z jedzeniem. W trakcie trwania naszej pracy zasiądziemy wspólnie do wirtualnego stołu, przypomnimy sobie zasady dobrego zachowania, zapoznamy się z daniami charakterystycznymi dla obszaru niemieckojęzycznego i stworzymy jadłospisy dla nastolatków. Nie zabraknie też dobrej zabawy: zorganizujemy konkurs na logo naszego projektu a przy naszym wirtualnym stole zagramy jeszcze w karty i quizy!

Więcej informacji u P. Agnieszki Zduniak