Nasza szkoła

W połowie listopada Szkolne Koło Wolontariatu przystąpiło do ogólnopolskiej akcji „SZLACHETNA PACZKA”. Akcja opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. Osoby potrzebujące otrzymują paczkę odpowiadającą ich indywidualnym potrzebom. W tym roku objęliśmy opieką Panią Dorotę z rodziną. Do tworzenia Paczki zaprosiliśmy całą społeczność szkolną: uczniów, rodziców, nauczycieli oraz personel szkoły. Mimo trudnych warunków związanych z pandemią nasi wolontariusze wykazali się dużą pomysłowością. Z ich inicjatywy powstały takie działania jak: zbiórka pieniędzy na portalu zrzutka.pl, profil na Instagramie , zbiórka żywności i pieniędzy w szkole, aukcja rękodzieła na facebooku z prac wykonanych przez uczniów naszej szkoły, zakupy produktów spożywczych, żywności, chemii gospodarczej, zabawek i ubrań czy organizacja indywidualnej zbiórki pieniędzy wśród rodziny i znajomych.

Zaangażowanie naszej społeczności było ogromne i przyniosło nieoczekiwane efekty – udało nam się zebrać 5 661 PLN w gotówce i około 2500 PLN w zakupionych darach dla potrzebującej rodziny. Za zebrane pieniądze zrealizowaliśmy potrzeby z listy, ale przede wszystkim zakupiliśmy kurs logopedyczny oraz serię rehabilitacji manualnej i zabiegów laserowych dla chłopca, który jest po poważnej operacji.

 W piątek przed Weekendem Cudów odbyło się wielkie pakowanie. W akcję włączyli się nasi nauczyciele: Pani Iza Krasicka oraz Pani Małgosia Kuranowska i wolontariusze. Wszystkie artykuły zostały podzielone na poszczególne grupy, zapakowane w kartony a paczka z prezentami świątecznymi opakowana w świąteczny ozdobny papier. Przygotowaliśmy 19 różnorodnych paczek, zawierających żywność, środki czystości, kosmetyki, odzież, obuwie, ubrania, zabawki, prezenty świąteczne, fotel biurowy, robot kuchenny czy wkrętarkę. Jesteśmy dumni, iż wspólnymi siłami udało nam się przygotować wszystkie prezenty na czas!

Z ramienia rodziców akcję od początku do końca koordynowała Pani Magda Wypych, która dodatkowo ofiarowała się zawieźć dary do Ostrołęki. Możliwość samodzielnego wręczenia upominków od naszej szkoły była niesamowitym doświadczeniem. Rodzina była niezwykle wzruszona. Ilość i zawartość paczek bardzo wszystkich ucieszyła, wywołując łzy radości. Przekazane dary dały rodzinie ogrom szczęścia i poczucie bezpieczeństwa. Zachwyt wywołały zwłaszcza vouchery na rehabilitację, która jest dla rodziny bardzo ważna. Obdarowani byli bardzo wdzięczni, iż mogli wziąć udział w paczce i mieli tak wspaniałego darczyńcę.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim osobom, które przyczyniły się do zebrania darów w akcji: Rodzicom, Dzieciom, Pracownikom Szkoły.

Bardzo serdecznie dziękujemy za: wpłaty na zrzutkę, ogromną ilość zakupów, wsparcie aukcji internetowej, wykonanie prac na aukcję, pomoc podczas pakowania, transport, ale przede wszystkim dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.

Bez Was nie byłoby Szlachetnej Paczki...