Nasza szkoła

Dzień Dziwaka to pomysł zapoczątkowany przez psychologa społecznego Philipa Zimbardo. 7 stycznia, "roku nieznanego", na Uniwersytecie Stanforda w USA, studenci otrzymali polecenie, by ubrać się w nietypowe, ekstrawaganckie stroje, a także by „inaczej” się zachowywali. Postanowiliśmy skorzystać z tego pomysłu i podobne wydarzenie zorganizować w naszej szkole. Akcja miała miejsce 23 stycznia. Wyszło naprawdę barwne, ekstrawaganckie, karnawałowe, zabawne święto z dużą dynamiką i ekspresją. Ekscentrycy zaprezentowali się w dziwacznych strojach, oceniało ich jury złożone z nauczycieli oraz przedstawicieli samorządu.

Brano pod uwagę kreatywność, dziwaczność pomysłu na strój oraz jego estetykę. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone po feriach. Jednak najważniejsze były w tym dniu: dobra zabawa i wolność twórcza uczniów wyrażona za pomocą dziwacznego stroju i nietypowego zachowania. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom w organizację tego dnia, a w szczególności: uczniom, którzy odważyli się ubrać nietypowe stroje oraz osobom z jury konkursu.