Nasza szkoła

Akcja charytatywna "Misja Gambia" 2019/2020 - rozpoczęcie zbiórki funduszy na budowę Gambijskiego Domu Wolontariusza. Już kolejny rok nasza szkoła uczestniczy w akcji charytatywnej Misja Gambia. W związku z tym 3 października gościliśmy założycielkę akcji panią Agatę Chybińską oraz pana Mateusza Paradowskiego. Przeprowadzili oni prelekcję dotyczącą sytuacji w tym najmniejszym kontynentalnym kraju Afryki. Mateusz, jako absolwent warszawskiego AWF, opowiadał między innymi o stworzeniu boiska do piłki siatkowej w wiosce Buiba Mandinka oraz lekcjach wychowania fizycznego, na których miejscowe dzieciaki uczyły się grać w tę popularną w Polsce grę zespołową. Możliwe, iż wspomniane zajęcia dadzą asumpt do stworzenia reprezentacji narodowej Gambii w piłce siatkowej.

Pani Agata skupiła się na pokazaniu różnych ciekawostek z życia codziennego w gambijskiej wiosce. Przyniosła także ogólnokrajową gazetę, w której umieszczono artykuł o akcji charytatywnej Misja Gambia (skan gazety w fotorelacji ze spotkania). Spora część rowerów, a także przyborów edukacyjnych wspomnianych w artykule pochodziła od darczyńców z naszej szkoły - wielkie dzięki!!!

W tym roku w ramach Misja Gambia działamy na dwóch polach: zbiórka rzeczy oraz funduszy na budowany Gambijski Dom Wolontariusza.

Z rzeczy w tym roku zbieramy tylko piłki do siatkówki oraz "nogi", a także słowniki angielsko-francuskie oraz słowniki jednojęzyczne angielsko-angielskie.

Zbiórka pieniężna na Gambijski Dom Wolontariusza jest zorganizowana na stronie pomagam.pl. Link: https://pomagam.pl/gambijski_dom.

Gambijski Dom Wolontariusza ma służyć jako zaplecze socjalne oraz miejsce na nocleg dla przyjezdnych ochotników wolontariuszy, którzy zechcą przeprowadzić wszelkiego rodzaju warsztaty dla uczniów z wioski Buiba Mandinka. Ponadto dom ma spełniać zadanie swego rodzaju świetlicy środowiskowej, w której dzieciaki będą mogły odrobić zadane prace domowe, skorzystać z umieszczonych tam komputerów. Dlatego oprócz funduszy na dom, potrzebne są także środki na panele słoneczne, które zagwarantują prąd w tworzonym budynku.

Więcej informacji o akcji dotyczącej budowy Gambijskiego Domu Wolontariusza można znaleźć pod już wcześniej umieszczanym linkiem: https://pomagam.pl/gambijski_dom. Na wymienionej stronie można także dokonać wpłaty. Zachęcamy wszystkich rodziców, nauczycieli oraz sympatyków szkoły do wpłat na rzecz budowy Gambijskiego Domu Wolontariusza.