Nasza szkoła

Po rocznej przerwie zorganizowaliśmy w naszej szkole wybory do Samorządu Szkolnego. Zostały one poprzedzone kampanią wyborczą kandydatów oraz prezentacjami programów na specjalnie zorganizowanym apelu. Głosowanie odbyło się 7 października na trzech długich przerwach. Łącznie swój głos oddało 355 uczniów, co dało wysoką - 71% frekwencję. Do zarządu Samorządu Szkolnego dostały się po dwie osoby z największą ilością głosów, z każdego poziomu edukacyjnego, dzięki temu każdy rocznik ma swoich przedstawicieli w ww. strukturze. Do zarządu Samorządu Szkolnego wybrani zostali następujący uczniowie:

 

Klasy IV:

1. Liliana Płoskonka IVp - 38 głosów

2. Janek Szczudłowski IVa - 23 głosy

Klasy V:

1. Elżieta Milancej Vp - 35 głosów

2. Olle Palikot Vs2 - 28 głosów

Klasy VI:

1. Ania Sadłowska Vip - 27 głosów

2. Bartosz Szmytke Vip - 23 głosy

Klasy VII:

1. Michalina Mrozińska VIIa - 62 głosy

2. Stefan Struss VIIs - 51 głosów

Klasy VIII:

1. Tomasz Porucznik VIIIap - 243 głosy

2. Tytus Biardzki VIIIb - 30 głosów

Wybranym uczniom gratulujemy. Dziękujemy wszystkim tym, którzy mieli odwagę i chęci startować w wyborach.

Całą społeczność szkoły zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w pracach samorządu, ponieważ to Wy wszyscy tworzycie Samorząd Szkolny, a zarząd jest Waszym przedstawicielem w kontaktach z nauczycielami czy Dyrekcją Szkoły. Do nich także składajcie swoje propozycję oraz pomysły, które wpłyną pozytywnie na rozwój szkoły, przyjazny klimat, bezpieczeństwo czy twórczą pracę.

Podziękowania należą się także osobom, które pomagały przy przeprowadzeniu wyborów pracując w komisjach wyborczych oraz tym, które liczyły głosy.

Samorząd szkolny zaczyna pracę, pierwszymi zadaniami będą: wybór przewodniczącego i vice przewodniczącego, organizacja głosowania na rzecznika praw ucznia oraz stworzenie regulaminu Samorządu Szkolnego i umieszczenie go na stronach szkoły.

Opiekunowie Samorządu