Nasza szkoła

Wiosną w naszej świetlicy odbyła się zabawa „Pokaz mody ekologicznej - Ekomoda”. Dzieci bądź to samodzielnie bądź też z pomocą rodziców wykonały kreacje z wykorzystaniem surowców wtórnych, odpadów przeznaczonych do recyklingu oraz innych naturalnych, ekologicznych materiałów. Następnie dzieci zaprezentowały swoje oryginalne kreacje na pokazie w świetlicy. Nasze modelki zaprezentowały:

Strój „ekorowerzystka” wykonany z wykorzystaniem różnorodnych materiałów ekologicznych.

Sukienkę dyskotekową z nieposkromioną fryzurą zrobioną z dziurkowanych brzegów papieru do drukarki.

Wiosenną sukienkę z płaszczykiem i getrami

Sukienkę na codzień zrobioną z worka na śmieci

Strój „Ekorycerz” ze zbroją zrobioną z reklamówki, kartonów i taśmy

Suknię inspirowaną magicznym światem „Alicji w krainie czarów”, wykonaną z tektury falistej oraz gazet

Strój „Weekendowy szał” wykonany z naturalnej tkaniny bawełny

Codziennej sukienki ozdobionej nakrętkami z plastiku jako surowca wtórnego

Pokaz Ekomody wzbudził bardzo duże zainteresowanie nie tylko wśród dzieci, i uświadomił nam, że ekologia jest moda i stylowa. Wszystko co wydaje się nam niepotrzebne, przy odrobinie własnej fantazji i kreatywności można zamienić w ciekawą formę.

Gratulujemy dzieciom pomysłów!!!