Nasza szkoła

Już jakiś czas temu, bo w piątek 4 stycznia obyła się prezentacja filmów w ramach konkursu "Maniery Orkana". Filmy zostały nagrane w roku szkolnym 2016/2017 przez obecne klasy VI - VIII. Były to więc seanse wspominkowe, ale także wieńczące konkurs "Maniery Orkana" w kategorii Nagroda Publiczności. Krótkie etiudy stworzone przez klasy interpretowały wybrane zagadnienia Wewnątrzszkolnego Systemu Oceniania. Po projekcji widzowie głosowali na maksymalnie trzy najlepsze według nich obrazy. Cztery z nich z największą ilością głosów dostały się do II etapu konkursu - czyli ścisłego finału. Są to:

 

1. Kultura osobista - klasa Vb - obecnie VIIb - 106 punktów

2. Wagary - klasa VIa - obecnie VIIIa - 80 punktów

3. Na przerwach uważajcie - klasa IVs - obecnie VIs - 58 punktów

3. Na czym polega bycie uczniem - klasa VIs obecnie VIIIs - 58 punktów

W drugim etapie konkursu zwycięskie filmy będą ponownie prezentowane na godzinach wychowawczych i wspólnie przyznacie im od 1 do 6 punktów w kategoriach:

Czy podobał Wam się ten film/czy dobrze Wam się go oglądało?

Czy po obejrzeniu filmu wiecie, jak należy się zachowywać, a jak nie?

Dla zwycięzcy konkursu przewidziana jest atrakcyjna nagroda. Szczegółu regulaminowe wyjaśnią Wam wychowawcy przed projekcjami.