Nasza szkoła

W piątek 18.01.19. odbyły się pierwsze warsztaty Szkolnego Koła Wolontariatu dla klas 3 -Starszy kolega/starsza koleżanka. To najnowszy pomysł naszych uczniów zainicjowany na ostatnim, bardzo owocnym spotkaniu wolontariuszy, w sprawie planu pracy Koła na II semestr nauki. Pierwsze warsztaty dla klasy 3p zorganizowały uczennice klasy 8s: Ola Wielogórska oraz Ida Wiszomirska. Dziewczęta bardzo ciekawie poprowadziły zajęcia dotyczące literatury. Dzieci w skupieniu wysłuchały fragmentu książki Antoine’a de Saint-Exupery’ego pt. „Mały książę”. Ta wyjątkowa, bogata w treści książka, była dla dziewcząt punktem wyjścia do rozmowy o przyjaźni.

 

Nasze wolontariuszki zaciekawiły młodszych kolegów piękną, ponadczasową historią, poruszyły istotę przyjaźni oraz umiejętnie wydobyły z małych słuchaczy pozytywne emocje. Ola i Ida przygotowały zajęcia w ciekawy sposób a także wykazały się dobrym, cierpliwym podejściem pedagogicznym, w kontakcie z młodszymi kolegami. Podczas lekcji uczniowie klasy 3p wykonali piękne ilustracje do omawianego tematu.

Następne warsztaty tuż przed feriami.