Nasza szkoła

27 oraz 28 listopada obchodziliśmy 143. rocznicę urodzin naszego patrona, poety i pisarza okresu Młodej Polski - Władysława Orkana. Wydarzenie to było połączone z prezentacją regionów: Podhala i Podkarpacia w ramach projektu "Poznaj swój kraj na 100-lecie Niepodległej". Klasa VIIp wraz z wychowawczynią panią Renatą Krzyżanowską zorganizowały quiz wiedzy o Podhalu, gdzie nagrodą na poprawne odpowiedzi były regionalne przysmaki. Pani Teresa Wieczorek oraz pan Łukasz Konecki przygotowali grę terenową związaną z postacią naszego patrona. Punkty z zadaniami można było znaleźć w budynku szkoły oraz internecie - na stronie szkoły i w Librusie. Za wykonanie zadań uczniowie otrzymywali nagrody. Na korytarzu szkolnym I piętra były także prezentowane prezentacje i filmy związane z naszym patronem Władysławem Orkanem oraz krainami geograficznymi Podhala i Podkarpacia. Klasa IVc oraz wychowawczyni pani Paula Czaja zorganizowała wystawę dotyczącą Podkarpacia oraz quiz wiedzy o tym regionie. Za poprawne odpowiedzi uczniowie dostawali nagrody. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom i uczniom w organizację tych dni, a także Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród w grze terenowej.