Nasza szkoła

Obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości - "Bieg Niepodległości"

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości - 9 listopada - uczniowie klas 4 – 8 wzięli udział w Biegu Niepodległości. Początkiem tego wydarzenia – tak jak we wszystkich szkołach w Polsce, o godzinie 11.11 - było wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego. Następnie uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w grze terenowej. Poruszali się po wyznaczonych trasach na terenie Żoliborza i Śródmieścia. Poszukiwali miejsc związanych z okresem powstań i II wojny światowej, odwiedzali miejsca pamięci, poznawali losy bohaterów walczących o wolność ojczyzny. Bieg zakończył się zapaleniem zniczy pod pomnikiem który upamiętnia żołnierzy-powstańców XXII Obwodu Armii Krajowej walczących podczas Powstania Warszawskiego na Żoliborzu, Marymoncie, Bielanach i w Kampinosie pod dowództwem ppłk. Mieczysława Niedzielskiego "Żywiciela”. Organizatorem biegu były panie Mariola Gumowska i Magdalena Brzezińska.