Nasza szkoła

W październiku, z okazji obchodów 100-lecia Niepodległości, świetlica włączyła się do udziału w warszawskiej akcji artystycznej społeczności szkól i przedszkoli polegającej na tworzeniu AUTOPORTRETÓW. Ideą akcji jest pokazanie, że Polska to przede wszystkim ludzie, to MY tworzący wspólnotę, która jest naszą siłą. Zadaniem dzieci było narysowanie lub namalowanie autoportretu, podpisanie go imieniem, podanie  wieku i napisanie jednego zdania na swój temat. Z wykonanych prac powstała wystawa prezentowana obecnie na korytarzu klas młodszych. Dziecięce autoportrety zostały też sfotografowane i przesłane do organizatora akcji. Powstaną z nich prezentacje slajdów, które będą pokazane na murach warszawskich domów lub innych nośnikach jako reklamy zewnętrzne w ramach obchodów 100 - lecia Niepodległości. Patronami akcji są - WCIES oraz Warszawski Program Edukacji Kulturalnej. Pomysłodawcą jest warszawski rzeźbiarz współpracujący z WCIES w ramach projektu "Artyści dla edukacji"