Nasza szkoła przystąpiła do programu SKO.

Szkolne Kasy Oszczędności to największy i najstarszy w Polsce program edukacji finansowej. Od pokoleń zachęcamy najmłodszych do oszczędzania i zdobywania wiedzy z zakresu finansów.

Dzięki udziałowi w programie dziecko:

• nauczy się dysponować swoimi pieniędzmi i świadomie oszczędzać,
  • zdobędzie wiedzę na temat roli pieniądza we współczesnym świecie,
  • nabędzie praktycznych umiejętności, jak korzystać z konta bankowego.

Nowe SKO to:

• program dedykowany uczniom od 6 do 13 roku życia,
  • dostęp do serwisu internetowego SKO, gdzie dziecko sprawdzi stan swojego konta, otworzy  wirtualną skarbonkę, zaplanuje w systematyczny sposób oszczędzanie na konkretny cel,
  • dostęp do serwisu uzyskuje także rodzic.

W ramach programu SKO dziecko będzie mogło korzystać z konta, które jest:

• bezpieczne - możliwość wypłaty pieniędzy z konta jedynie przez rodziców w banku,
  • bezpłatne,
  • bardzo dobrze oprocentowane - 5% w skali roku do 2500 zł; 2% od nadwyżki ponad 2500 zł,
  • tygodniowa kapitalizacja odsetek.

PKO BP organizuje wiele konkursów dla członków SKO oraz lekcje edukacyjne w naszej szkole.

Program SKO został objęty Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Więcej informacji na stronie: www.sko.pkobp.p lub www.sko.edu.pl

Uczniowie mogą zapisać się do programu SKO u Pani Renaty Krzyżanowskiej i Pani Moniki Kot.